RESULTATER |
VDMU i 3-og 5-kamp |
den 28.maj 2011 på Vejen Atletikstadion |
Arrangør: Vejen Atletikforening |
PIGER 10-11 ÅR - 60 METER | LØR KL. 11.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
HEAT 1 w: +1.5m/s | |||||||
1 | 10.07 | Johanne Albretchsen | Esbjerg A&M | 807p | |||
2 | 10.10 | Maria Thorndahl Thomsen | AAIG | 799p | |||
3 | 11.02 | Anna Kjeldahl -1 | Vejen AF | 545p | |||
4 | 11.39 | Caroline Cornelius Hansen -1 | Vidar | 453p | |||
Afbud | Camilla Westergaard | AAM | |||||
HEAT 2 w: +1.0m/s | |||||||
1 | 9.15 | Henriette Schnack | AAM | 1099p | |||
2 | 9.51 | Elisabeth Auning | AAIG | 980p | |||
3 | 10.09 | Klara Holst | OA/OGF | 802p | |||
4 | 10.32 | Freya Falk Jepsen -1 | Vejen AF | 735p | |||
5 | 11.03 | Katrine Fredenslund -1 | Ringkøbing AM | 542p | |||
Afbud | Elisabeth Dissing -1 | Århus 1900 | |||||
HEAT 3 w: +1.9m/s | |||||||
1 | 9.58 | Mille Marie Duus Gydesen | AAIG | 958p | |||
2 | 9.89 | Karoline W. Mortensen | AAM | 862p | |||
3 | 10.41 | Laura Trans | Esbjerg A&M | 709p | |||
4 | 10.79 | Anna Nielsen | Århus 1900 | 605p | |||
5 | 10.95 | Clara Spielmann -1 | Vidar | 563p | |||
HEAT 4 w: +2.3m/s | |||||||
1 | w9.94 | Liv Nowack -1 | OA/OGF | 846p | |||
2 | w10.21 | Tut Preuss | Århus 1900 | 766p | |||
3 | w10.77 | Sofie Haahr | Esbjerg A&M | 610p | |||
4 | w10.97 | Yasmin Carlsen -1 | Århus 1900 | 558p | |||
Afbud | Roze Akrawi | Esbjerg A&M | |||||
HEAT 5 w: +4.2m/s | |||||||
1 | w8.59 | Mathilde Pritzel Nielsen | AAM | 1293p | |||
2 | w9.18 | Caroline Sjørslev Christe | OA/OGF | 1088p | |||
3 | w9.79 | Sofie Skytte Sloth Møller -1 | Vidar | 892p | |||
4 | w10.52 | Alberte Daugaard | Århus 1900 | 678p | |||
5 | w10.95 | Mathilde Kodal | Århus 1900 | 563p | |||
6 | w11.39 | Klara Steenberg Hansen -1 | OA/OGF | 453p |
PIGER 10-11 ÅR - 1000 METER | LØR KL. 13.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 3.37.39 | Nathalie Richter | AAM | 915p | |||
2 | 3.50.77 | Fie Steenberg | OA/OGF | 770p | |||
3 | 4.08.38 | Nanette Nikolajsen | Esbjerg A&M | 594p | |||
4 | 4.12.66 | Olivia Lundberg -1 | OA/OGF | 554p | |||
5 | 4.26.43 | Laura Lundgaard | Stoholm | 432p |
PIGER 10-11 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 12.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 1.10 | Tut Preuss | Århus 1900 | 681p | |||
Afbud | Elisabeth Dissing -1 | Århus 1900 |
0.90 | 0.95 | 1.00 | 1.05 | 1.10 | 1.15 | ||
Tut Preuss | o | o | o | o | xo | xxx |
PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 13.15 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | ||||
GRUPPE 1 | ||||||||
1 | 3.82 | +0.0 | Elisabeth Auning | AAIG | 848p | |||
2 | 3.54 | +0.0 | Maria Thorndahl Thomsen | AAIG | 734p | |||
3 | 3.39 | +0.0 | Mille Marie Duus Gydesen | AAIG | 670p | |||
4 | 3.21 | +0.0 | Mathilde Kodal | Århus 1900 | 590p | |||
5 | 3.14 | +0.0 | Anna Nielsen | Århus 1900 | 558p | |||
6 | 3.01 | +0.0 | Sofie Skytte Sloth Møller -1 | Vidar | 497p | |||
7 | 2.98 | +0.0 | Katrine Fredenslund -1 | Ringkøbing AM | 483p | |||
8 | 2.93 | +0.0 | Yasmin Carlsen -1 | Århus 1900 | 459p | |||
9 | 2.74 | +0.0 | Alberte Daugaard | Århus 1900 | 365p | |||
10 | 2.74 | +0.0 | Freya Falk Jepsen -1 | Vejen AF | 365p | |||
11 | 2.49 | +0.0 | Anna Kjeldahl -1 | Vejen AF | 237p | |||
12 | 2.41 | +0.0 | Clara Spielmann -1 | Vidar | 194p | |||
13 | 2.34 | +0.0 | Caroline Cornelius Hansen -1 | Vidar | 156p | |||
GRUPPE 2 | ||||||||
1 | 4.14 | +0.0 | Henriette Schnack | AAM | 969p | |||
2 | 4.01 | +0.0 | Mathilde Pritzel Nielsen | AAM | 921p | |||
3 | 4.00 | +0.0 | Nathalie Richter | AAM | 917p | |||
4 | 3.97 | +0.0 | Caroline Sjørslev Christe | OA/OGF | 906p | |||
5 | 3.86 | +0.0 | Karoline W. Mortensen | AAM | 864p | |||
6 | 3.71 | +0.0 | Klara Holst | OA/OGF | 804p | |||
7 | 3.71 | +0.0 | Liv Nowack -1 | OA/OGF | 804p | |||
8 | 3.59 | +0.0 | Johanne Albretchsen | Esbjerg A&M | 755p | |||
9 | 3.43 | +0.0 | Fie Steenberg | OA/OGF | 687p | |||
10 | 3.24 | +0.0 | Olivia Lundberg -1 | OA/OGF | 603p | |||
11 | 3.15 | +0.0 | Laura Lundgaard | Stoholm | 562p | |||
12 | 3.12 | +0.0 | Laura Trans | Esbjerg A&M | 548p | |||
13 | 3.09 | +0.0 | Sofie Haahr | Esbjerg A&M | 535p | |||
14 | 3.05 | +0.0 | Nanette Nikolajsen | Esbjerg A&M | 516p | |||
15 | 2.75 | +0.0 | Klara Steenberg Hansen -1 | OA/OGF | 370p | |||
Afbud | Camilla Westergaard | AAM | ||||||
Afbud | Roze Akrawi | Esbjerg A&M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | |||||
Elisabeth Auning | 3.42 | +0.0 | 3.82 | +0.0 | 3.69 | +0.0 | |
Maria Thorndahl Thomsen | 3.19 | +0.0 | 3.54 | +0.0 | 3.12 | +0.0 | |
Mille Marie Duus Gydesen | 3.33 | +0.0 | 3.11 | +0.0 | 3.39 | +0.0 | |
Mathilde Kodal | 3.01 | +0.0 | 2.63 | +0.0 | 3.21 | +0.0 | |
Anna Nielsen | 3.10 | +0.0 | 2.94 | +0.0 | 3.14 | +0.0 | |
Sofie Skytte Sloth Møller | 3.01 | +0.0 | 2.79 | +0.0 | 2.75 | +0.0 | |
Katrine Fredenslund | 2.98 | +0.0 | 2.63 | +0.0 | 2.97 | +0.0 | |
Yasmin Carlsen | 2.83 | +0.0 | 2.93 | +0.0 | 2.79 | +0.0 | |
Alberte Daugaard | 2.74 | +0.0 | 2.42 | +0.0 | 2.74 | +0.0 | |
Freya Falk Jepsen | 2.43 | +0.0 | 2.74 | +0.0 | 2.47 | +0.0 | |
Anna Kjeldahl | x | 2.49 | +0.0 | x | |||
Clara Spielmann | 2.41 | +0.0 | 2.39 | +0.0 | x | ||
Caroline Cornelius Hansen | 2.33 | +0.0 | 2.10 | +0.0 | 2.34 | +0.0 | |
Henriette Schnack | 3.97 | +0.0 | 4.02 | +0.0 | 4.14 | +0.0 | |
Mathilde Pritzel Nielsen | 4.01 | +0.0 | 3.95 | +0.0 | 4.01 | +0.0 | |
Nathalie Richter | 4.00 | +0.0 | 3.89 | +0.0 | 3.88 | +0.0 | |
Caroline Sjørslev Christe | 3.97 | +0.0 | 3.76 | +0.0 | 3.75 | +0.0 | |
Karoline W. Mortensen | 3.85 | +0.0 | 3.86 | +0.0 | x | ||
Klara Holst | 3.71 | +0.0 | 3.51 | +0.0 | 3.66 | +0.0 | |
Liv Nowack | 3.56 | +0.0 | 3.65 | +0.0 | 3.71 | +0.0 | |
Johanne Albretchsen | 3.59 | +0.0 | 3.38 | +0.0 | 3.25 | +0.0 | |
Fie Steenberg | 3.43 | +0.0 | 3.10 | +0.0 | 3.21 | +0.0 | |
Olivia Lundberg | 3.01 | +0.0 | 3.18 | +0.0 | 3.24 | +0.0 | |
Laura Lundgaard | 3.01 | +0.0 | 3.02 | +0.0 | 3.15 | +0.0 | |
Laura Trans | 3.12 | +0.0 | 2.84 | +0.0 | 2.94 | +0.0 | |
Sofie Haahr | 2.50 | +0.0 | 3.09 | +0.0 | 2.99 | +0.0 | |
Nanette Nikolajsen | 2.94 | +0.0 | 3.05 | +0.0 | 2.94 | +0.0 | |
Klara Steenberg Hansen | 2.61 | +0.0 | 2.75 | +0.0 | 2.32 | x |
PIGER 10-11 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 12.15 |
( 2.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 7.11 | Karoline W. Mortensen | AAM | 901p | |||
2 | 7.02 | Johanne Albretchsen | Esbjerg A&M | 890p | |||
3 | 6.98 | Henriette Schnack | AAM | 884p | |||
4 | 6.94 | Maria Thorndahl Thomsen | AAIG | 879p | |||
5 | 6.76 | Mathilde Pritzel Nielsen | AAM | 856p | |||
6 | 6.45 | Elisabeth Auning | AAIG | 813p | |||
7 | 5.90 | Mille Marie Duus Gydesen | AAIG | 733p | |||
8 | 5.74 | Laura Trans | Esbjerg A&M | 708p | |||
9 | 5.69 | Nathalie Richter | AAM | 701p | |||
10 | 5.24 | Sofie Skytte Sloth Møller -1 | Vidar | 628p | |||
11 | 5.14 | Katrine Fredenslund -1 | Ringkøbing AM | 611p | |||
12 | 4.90 | Sofie Haahr | Esbjerg A&M | 570p | |||
13 | 4.69 | Anna Kjeldahl -1 | Vejen AF | 533p | |||
14 | 4.58 | Klara Steenberg Hansen -1 | OA/OGF | 513p | |||
15 | 4.40 | Mathilde Kodal | Århus 1900 | 481p | |||
16 | 4.39 | Laura Lundgaard | Stoholm | 479p | |||
17 | 3.90 | Caroline Cornelius Hansen -1 | Vidar | 386p | |||
18 | 3.75 | Anna Nielsen | Århus 1900 | 356p | |||
Afbud | Camilla Westergaard | AAM | |||||
Afbud | Roze Akrawi | Esbjerg A&M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | ||
Karoline W. Mortensen | x | 7.11 | 6.37 | |
Johanne Albretchsen | 6.94 | 7.02 | 6.93 | |
Henriette Schnack | 6.98 | 6.96 | 6.94 | |
Maria Thorndahl Thomsen | 6.85 | 6.94 | 6.77 | |
Mathilde Pritzel Nielsen | 6.11 | 6.76 | 6.56 | |
Elisabeth Auning | 5.53 | 6.45 | 6.13 | |
Mille Marie Duus Gydesen | 5.90 | 5.90 | 5.54 | |
Laura Trans | 5.53 | 5.27 | 5.74 | |
Nathalie Richter | 5.06 | 5.69 | 5.49 | |
Sofie Skytte Sloth Møller | 4.85 | 5.24 | 5.02 | |
Katrine Fredenslund | 4.82 | 5.14 | 4.71 | |
Sofie Haahr | 4.75 | 4.72 | 4.90 | |
Anna Kjeldahl | 4.07 | 4.69 | 4.50 | |
Klara Steenberg Hansen | 4.58 | x | 4.43 | |
Mathilde Kodal | 4.09 | 4.40 | 4.29 | |
Laura Lundgaard | 3.99 | 4.39 | 3.92 | |
Caroline Cornelius Hansen | 3.65 | 3.90 | 3.65 | |
Anna Nielsen | 3.61 | 3.75 | 3.27 |
PIGER 10-11 ÅR - BOLDKAST | LØR KL. 12.15 |
( 145 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 34.28 | Klara Holst | OA/OGF | 795p | |||
2 | 32.80 | Caroline Sjørslev Christe | OA/OGF | 753p | |||
3 | 29.78 | Fie Steenberg | OA/OGF | 662p | |||
4 | 29.08 | Liv Nowack -1 | OA/OGF | 640p | |||
5 | 28.26 | Nanette Nikolajsen | Esbjerg A&M | 613p | |||
6 | 27.08 | Tut Preuss | Århus 1900 | 573p | |||
7 | 22.14 | Alberte Daugaard | Århus 1900 | 394p | |||
8 | 18.94 | Clara Spielmann -1 | Vidar | 267p | |||
9 | 18.28 | Freya Falk Jepsen -1 | Vejen AF | 239p | |||
10 | 17.78 | Olivia Lundberg -1 | OA/OGF | 218p | |||
11 | 13.82 | Yasmin Carlsen -1 | Århus 1900 | 44p | |||
Afbud | Elisabeth Dissing -1 | Århus 1900 |
1.runde | ||
Klara Holst | 34.28 | |
Caroline Sjørslev Christe | 32.80 | |
Fie Steenberg | 29.78 | |
Liv Nowack | 29.08 | |
Nanette Nikolajsen | 28.26 | |
Tut Preuss | 27.08 | |
Alberte Daugaard | 22.14 | |
Clara Spielmann | 18.94 | |
Freya Falk Jepsen | 18.28 | |
Olivia Lundberg | 17.78 | |
Yasmin Carlsen | 13.82 |
PIGER 10-11 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 6 ØVELSER |
Placering | Points | Navn | Klub | Øvelser | |||
1 |   | 3070 |   | Mathilde Pritzel Nielsen | AAM | 3 |   |
2 |   | 2952 |   | Henriette Schnack | AAM | 3 |   |
3 |   | 2747 |   | Caroline Sjørslev Christe | OA/OGF | 3 |   |
4 |   | 2641 |   | Elisabeth Auning | AAIG | 3 |   |
5 |   | 2627 |   | Karoline W. Mortensen | AAM | 3 |   |
6 |   | 2533 |   | Nathalie Richter | AAM | 3 |   |
7 |   | 2452 |   | Johanne Albretchsen | Esbjerg A&M | 3 |   |
8 |   | 2412 |   | Maria Thorndahl Thomsen | AAIG | 3 |   |
9 |   | 2401 |   | Klara Holst | OA/OGF | 3 |   |
10 |   | 2361 |   | Mille Marie Duus Gydesen | AAIG | 3 |   |
11 |   | 2290 |   | Liv Nowack | OA/OGF | 3 |   |
12 |   | 2119 |   | Fie Steenberg | OA/OGF | 3 |   |
13 |   | 2020 |   | Tut Preuss | Århus 1900 | 3 |   |
14 |   | 2017 |   | Sofie Skytte Sloth Møller | Vidar | 3 |   |
15 |   | 1965 |   | Laura Trans | Esbjerg A&M | 3 |   |
16 |   | 1723 |   | Nanette Nikolajsen | Esbjerg A&M | 3 |   |
17 |   | 1715 |   | Sofie Haahr | Esbjerg A&M | 3 |   |
18 |   | 1636 |   | Katrine Fredenslund | Ringkøbing AM | 3 |   |
19 |   | 1634 |   | Mathilde Kodal | Århus 1900 | 3 |   |
20 |   | 1519 |   | Anna Nielsen | Århus 1900 | 3 |   |
21 |   | 1473 |   | Laura Lundgaard | Stoholm | 3 |   |
22 |   | 1437 |   | Alberte Daugaard | Århus 1900 | 3 |   |
23 |   | 1375 |   | Olivia Lundberg | OA/OGF | 3 |   |
24 |   | 1339 |   | Freya Falk Jepsen | Vejen AF | 3 |   |
25 |   | 1336 |   | Klara Steenberg Hansen | OA/OGF | 3 |   |
26 |   | 1315 |   | Anna Kjeldahl | Vejen AF | 3 |   |
27 |   | 1061 |   | Yasmin Carlsen | Århus 1900 | 3 |   |
28 |   | 1024 |   | Clara Spielmann | Vidar | 3 |   |
29 |   | 995 |   | Caroline Cornelius Hansen | Vidar | 3 |   |
PIGER 12-13 ÅR - 80 METER | LØR KL. 12.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
HEAT 1 w: +0.5m/s | |||||||
1 | 11.38 | Julie Meyer -98 | Århus 1900 | 679p | |||
2 | 11.84 | Claire M. K. Schmidt -99 | SAK 77 | 559p | |||
3 | 12.05 | Maja Clement Frederiksen -98 | Skive AM | 509p | |||
4 | 13.00 | Patricia Klokker Deuleran -98 | OA/OGF | 311p | |||
5 | 14.78 | Agnethe Larsen -99 | Esbjerg A&M | 81p | |||
HEAT 2 w: +1.2m/s | |||||||
1 | 11.55 | Rosa Illionga -98 | Århus 1900 | 633p | |||
2 | 11.62 | Stine Langer -98 | AAM | 615p | |||
3 | 11.84 | Sofie Boysen -99 | AAIG | 559p | |||
4 | 11.98 | Sarah Bahat -99 | Stoholm | 525p | |||
5 | 12.31 | Emilie Steenberg Hansen -98 | OA/OGF | 450p | |||
6 | 12.79 | Marie Sig Kruse -99 | Esbjerg A&M | 351p | |||
HEAT 3 w: -1.0m/s | |||||||
1 | 11.59 | Kamilla Nielsen -98 | Århus 1900 | 623p | |||
2 | 11.66 | Elisabeth Harnow Dorsche -98 | OA/OGF | 605p | |||
3 | 12.00 | Katrine Larsen -98 | OA/OGF | 521p | |||
4 | 12.35 | Laura Nørgaard -98 | AAM | 441p | |||
5 | 12.80 | Signe Krogh -99 | SIK 80 | 349p | |||
6 | 13.15 | Maja Skadhauge Nielsen -98 | AAM | 285p | |||
HEAT 4 w: +0.5m/s | |||||||
1 | 11.04 | Lærke Nielson -98 | AAM | 775p | |||
2 | 11.79 | Kristine Martiny -98 | Skive AM | 572p | |||
= | 11.79 | Nina Ilsø -98 | AAIG | 572p | |||
4 | 12.80 | Sara Jepsen -99 | Esbjerg A&M | 349p | |||
5 | 14.46 | Emma Smedegaard -99 | Esbjerg A&M | 109p | |||
Afbud | Bjørg Nowack -99 | OA/OGF | |||||
HEAT 5 w: +0.0m/s | |||||||
1 | 11.87 | Emilie Vejlgård -98 | SAK 77 | 552p | |||
2 | 12.44 | Katrine H. Beck -99 | Esbjerg A&M | 421p | |||
3 | 12.73 | Maria Roed Brodersen -99 | Skive AM | 362p | |||
4 | 13.00 | Louise Østergaard -99 | SIK 80 | 311p | |||
5 | 13.61 | Sofie Pinholt -99 | Stoholm | 212p | |||
HEAT 6 w: +0.8m/s | |||||||
1 | 11.58 | Nina Krarup -99 | Esbjerg A&M | 625p | |||
2 | 11.88 | Maria Kromann Knudsen -98 | SAK 77 | 549p | |||
3 | 11.99 | Anne Rantzau -98 | AAM | 523p | |||
4 | 12.55 | Janni Kristensen -99 | SIK 80 | 398p | |||
5 | 12.90 | Ulrikke Andersen -99 | SAK 77 | 330p | |||
Afbud | Nana Akrofi -99 | Århus 1900 | |||||
HEAT 7 w: +1.4m/s | |||||||
1 | 11.74 | Freja Blom -99 | OA/OGF | 584p | |||
2 | 11.85 | Freja Eldam Jensen -98 | Vejle IF | 557p | |||
3 | 11.94 | Anne Ohrt -99 | Esbjerg A&M | 535p | |||
4 | 12.20 | Anne Farum -99 | SIK 80 | 474p | |||
5 | 13.91 | Lærke Thøgersen -99 | AAM | 171p | |||
Afbud | Therese Helk Olesen -99 | Skive AM |
PIGER 12-13 ÅR - 600 METER | LØR KL. 14.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
HEAT 1 | |||||||
1 | 2.01.81 | Anne Ohrt -99 | Esbjerg A&M | 777p | |||
2 | 2.02.21 | Nina Krarup -99 | Esbjerg A&M | 771p | |||
3 | 2.03.13 | Anne Rantzau -98 | AAM | 759p | |||
4 | 2.05.83 | Nina Ilsø -98 | AAIG | 722p | |||
5 | 2.05.95 | Laura Nørgaard -98 | AAM | 721p | |||
6 | 2.06.58 | Katrine Larsen -98 | OA/OGF | 712p | |||
7 | 2.18.44 | Claire M. K. Schmidt -99 | SAK 77 | 566p | |||
8 | 2.25.38 | Maja Clement Frederiksen -98 | Skive AM | 488p | |||
Afbud | Bjørg Nowack -99 | OA/OGF | |||||
Afbud | Signe Krogh -99 | SIK 80 | |||||
HEAT 2 | |||||||
1 | 2.01.45 | Freja Blom -99 | OA/OGF | 781p | |||
2 | 2.06.98 | Freja Eldam Jensen -98 | Vejle IF | 707p | |||
3 | 2.09.45 | Rosa Illionga -98 | Århus 1900 | 675p | |||
4 | 2.10.08 | Sara Jepsen -99 | Esbjerg A&M | 667p | |||
5 | 2.10.53 | Emilie Vejlgård -98 | SAK 77 | 662p | |||
6 | 2.23.52 | Maria Roed Brodersen -99 | Skive AM | 508p | |||
7 | 2.27.00 | Sofie Boysen -99 | AAIG | 471p | |||
Afbud | Katrine H. Beck -99 | Esbjerg A&M | |||||
Afbud | Nana Akrofi -99 | Århus 1900 | |||||
Afbud | Therese Helk Olesen -99 | Skive AM | |||||
HEAT 3 | |||||||
1 | 1.56.52 | Elisabeth Harnow Dorsche -98 | OA/OGF | 851p | |||
2 | 2.01.28 | Kamilla Nielsen -98 | Århus 1900 | 784p | |||
3 | 2.11.58 | Janni Kristensen -99 | SIK 80 | 648p | |||
4 | 2.12.69 | Stine Langer -98 | AAM | 635p | |||
5 | 2.25.35 | Patricia Klokker Deuleran -98 | OA/OGF | 488p | |||
6 | 2.34.09 | Ulrikke Andersen -99 | SAK 77 | 399p | |||
7 | 2.39.45 | Emma Smedegaard -99 | Esbjerg A&M | 350p | |||
8 | 2.44.04 | Lærke Thøgersen -99 | AAM | 310p | |||
9 | 2.49.42 | Agnethe Larsen -99 | Esbjerg A&M | 267p | |||
HEAT 4 | |||||||
1 | 1.50.52 | Lærke Nielson -98 | AAM | 940p | |||
2 | 2.00.18 | Maja Skadhauge Nielsen -98 | AAM | 799p | |||
3 | 2.01.15 | Julie Meyer -98 | Århus 1900 | 786p | |||
4 | 2.02.90 | Sarah Bahat -99 | Stoholm | 762p | |||
5 | 2.08.61 | Emilie Steenberg Hansen -98 | OA/OGF | 686p | |||
6 | 2.17.28 | Kristine Martiny -98 | Skive AM | 579p | |||
7 | 2.19.07 | Anne Farum -99 | SIK 80 | 558p | |||
8 | 2.20.54 | Sofie Pinholt -99 | Stoholm | 542p | |||
9 | 2.20.58 | Marie Sig Kruse -99 | Esbjerg A&M | 541p | |||
10 | 2.32.77 | Maria Kromann Knudsen -98 | SAK 77 | 412p | |||
11 | 2.41.39 | Louise Østergaard -99 | SIK 80 | 332p |
PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 11.15 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | ||||
GRUPPE 1 | ||||||||
1 | 4.34 | -3.2 | Julie Meyer -98 | Århus 1900 | 592p | |||
2 | 4.20 | -2.6 | Nina Ilsø -98 | AAIG | 545p | |||
3 | 4.06 | -2.3 | Kristine Martiny -98 | Skive AM | 499p | |||
4 | 4.06 | -2.4 | Sarah Bahat -99 | Stoholm | 499p | |||
5 | 4.06 | -4.8 | Nina Krarup -99 | Esbjerg A&M | 499p | |||
6 | 4.03 | -2.0 | Rosa Illionga -98 | Århus 1900 | 489p | |||
7 | 4.00 | -1.5 | Freja Eldam Jensen -98 | Vejle IF | 479p | |||
8 | 3.99 | -2.8 | Sofie Boysen -99 | AAIG | 476p | |||
9 | 3.86 | -2.0 | Maja Clement Frederiksen -98 | Skive AM | 433p | |||
10 | 3.86 | -3.0 | Maria Roed Brodersen -99 | Skive AM | 433p | |||
11 | 3.68 | -5.8 | Sara Jepsen -99 | Esbjerg A&M | 374p | |||
12 | 3.66 | -2.3 | Kamilla Nielsen -98 | Århus 1900 | 367p | |||
13 | 3.64 | -2.2 | Anne Ohrt -99 | Esbjerg A&M | 361p | |||
14 | 3.49 | -2.6 | Katrine H. Beck -99 | Esbjerg A&M | 312p | |||
15 | 3.36 | -1.5 | Marie Sig Kruse -99 | Esbjerg A&M | 270p | |||
16 | 3.25 | -2.6 | Sofie Pinholt -99 | Stoholm | 235p | |||
17 | 3.22 | -1.5 | Emma Smedegaard -99 | Esbjerg A&M | 225p | |||
18 | 3.01 | -1.3 | Agnethe Larsen -99 | Esbjerg A&M | 158p | |||
Afbud | Nana Akrofi -99 | Århus 1900 | ||||||
Afbud | Therese Helk Olesen -99 | Skive AM | ||||||
GRUPPE 2 | ||||||||
1 | 4.60 | -3.7 | Lærke Nielson -98 | AAM | 680p | |||
2 | 4.46 | -0.8 | Anne Rantzau -98 | AAM | 632p | |||
3 | 4.42 | -2.4 | Elisabeth Harnow Dorsche -98 | OA/OGF | 619p | |||
4 | 4.19 | -2.1 | Laura Nørgaard -98 | AAM | 542p | |||
5 | 4.09 | -0.9 | Freja Blom -99 | OA/OGF | 509p | |||
6 | 3.87 | -2.2 | Emilie Vejlgård -98 | SAK 77 | 436p | |||
7 | 3.86 | -3.3 | Katrine Larsen -98 | OA/OGF | 433p | |||
8 | 3.84 | -1.4 | Emilie Steenberg Hansen -98 | OA/OGF | 426p | |||
9 | 3.76 | -1.9 | Anne Farum -99 | SIK 80 | 400p | |||
10 | 3.76 | -3.3 | Maria Kromann Knudsen -98 | SAK 77 | 400p | |||
11 | 3.74 | -4.3 | Stine Langer -98 | AAM | 393p | |||
12 | 3.73 | -3.1 | Claire M. K. Schmidt -99 | SAK 77 | 390p | |||
13 | 3.69 | -3.5 | Signe Krogh -99 | SIK 80 | 377p | |||
14 | 3.69 | -4.4 | Janni Kristensen -99 | SIK 80 | 377p | |||
15 | 3.58 | -2.4 | Louise Østergaard -99 | SIK 80 | 341p | |||
16 | 3.57 | -3.1 | Ulrikke Andersen -99 | SAK 77 | 338p | |||
17 | 3.53 | -0.7 | Patricia Klokker Deuleran -98 | OA/OGF | 325p | |||
18 | 3.20 | -0.5 | Maja Skadhauge Nielsen -98 | AAM | 219p | |||
19 | 3.19 | -1.9 | Bjørg Nowack -99 | OA/OGF | 215p | |||
20 | 3.18 | -1.0 | Lærke Thøgersen -99 | AAM | 212p |
1.runde | 2.runde | 3.runde | |||||
Julie Meyer | 4.34 | -3.2 | 3.42 | -3.9 | 4.34 | -2.1 | |
Nina Ilsø | 4.06 | -4.8 | 4.20 | -2.6 | 4.02 | -4.9 | |
Kristine Martiny | 4.00 | -2.3 | 4.06 | -2.3 | 4.00 | -1.4 | |
Sarah Bahat | 3.96 | -3.6 | 4.06 | -2.4 | 3.93 | -1.1 | |
Nina Krarup | 3.85 | -0.2 | 4.06 | -4.8 | 3.90 | -1.9 | |
Rosa Illionga | 4.03 | -2.0 | 3.98 | -0.2 | 3.73 | -1.9 | |
Freja Eldam Jensen | 3.65 | -2.8 | 4.00 | -1.5 | 3.95 | -1.1 | |
Sofie Boysen | 3.99 | -2.8 | 3.74 | -1.4 | 3.86 | -0.6 | |
Maja Clement Frederiksen | 3.86 | -2.0 | 3.74 | -2.8 | 3.82 | +2.6 | |
Maria Roed Brodersen | 3.65 | -3.4 | 3.74 | -2.1 | 3.86 | -3.0 | |
Sara Jepsen | 3.68 | -5.8 | x | 3.57 | -2.9 | ||
Kamilla Nielsen | 3.66 | -2.3 | 3.29 | -2.9 | 3.60 | -2.9 | |
Anne Ohrt | 3.64 | -2.2 | 3.52 | -1.0 | 3.52 | -1.4 | |
Katrine H. Beck | 3.49 | -2.6 | 3.46 | -3.3 | x | ||
Marie Sig Kruse | 3.28 | -1.5 | 3.26 | -1.6 | 3.36 | -1.5 | |
Sofie Pinholt | 3.25 | -2.6 | 2.85 | +0.2 | 3.14 | -0.7 | |
Emma Smedegaard | 3.15 | -2.8 | 2.96 | -4.5 | 3.22 | -1.5 | |
Agnethe Larsen | 2.98 | -2.7 | 2.95 | -5.3 | 3.01 | -1.3 | |
Lærke Nielson | x | 4.60 | -1.9 | 4.60 | -3.7 | ||
Anne Rantzau | 4.36 | -0.7 | 4.46 | -0.8 | 4.08 | -2.8 | |
Elisabeth Harnow Dorsche | 4.42 | -2.4 | 4.27 | -1.9 | 4.30 | -2.9 | |
Laura Nørgaard | 4.19 | -2.1 | 4.12 | -2.6 | 4.04 | -0.9 | |
Freja Blom | 4.02 | -0.4 | 4.09 | -0.9 | 3.91 | -1.1 | |
Emilie Vejlgård | x | 3.87 | -2.2 | 3.76 | -0.6 | ||
Katrine Larsen | 3.86 | -3.3 | 3.61 | -1.4 | 3.44 | -1.7 | |
Emilie Steenberg Hansen | 3.84 | -1.4 | 3.55 | -2.2 | x | ||
Anne Farum | 3.76 | -1.9 | 3.73 | -0.4 | 3.29 | -4.7 | |
Maria Kromann Knudsen | x | 3.55 | -0.5 | 3.76 | -3.3 | ||
Stine Langer | 3.74 | -4.3 | 3.51 | -2.9 | 3.61 | -1.6 | |
Claire M. K. Schmidt | 3.73 | -3.1 | 3.73 | -1.6 | 3.64 | -3.2 | |
Signe Krogh | 3.53 | -4.0 | 3.52 | -1.6 | 3.69 | -3.5 | |
Janni Kristensen | 3.69 | -4.4 | x | 3.45 | -4.7 | ||
Louise Østergaard | 3.46 | -3.4 | 3.55 | +0.9 | 3.58 | -2.4 | |
Ulrikke Andersen | 3.57 | -3.1 | 3.09 | -0.4 | 3.57 | -1.8 | |
Patricia Klokker Deuleran | 3.53 | -0.7 | 3.17 | -3.0 | 2.90 | -2.6 | |
Maja Skadhauge Nielsen | 3.15 | -0.7 | 3.20 | -0.5 | 3.02 | +1.4 | |
Bjørg Nowack | 3.19 | -1.9 | 3.18 | -1.0 | x | ||
Lærke Thøgersen | 3.01 | -2.1 | 3.18 | -1.0 | x |
PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 11.15 |
( 2.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
GRUPPE 1 | |||||||
1 | 10.82 | Nina Ilsø -98 | AAIG | 938p | |||
2 | 9.29 | Maja Clement Frederiksen -98 | Skive AM | 791p | |||
3 | 8.75 | Sarah Bahat -99 | Stoholm | 733p | |||
4 | 8.35 | Sara Jepsen -99 | Esbjerg A&M | 689p | |||
5 | 8.22 | Julie Meyer -98 | Århus 1900 | 675p | |||
6 | 8.20 | Freja Eldam Jensen -98 | Vejle IF | 672p | |||
7 | 8.08 | Rosa Illionga -98 | Århus 1900 | 659p | |||
8 | 7.29 | Maria Roed Brodersen -99 | Skive AM | 565p | |||
9 | 7.29 | Katrine H. Beck -99 | Esbjerg A&M | 565p | |||
10 | 7.25 | Kamilla Nielsen -98 | Århus 1900 | 560p | |||
11 | 6.54 | Kristine Martiny -98 | Skive AM | 471p | |||
12 | 6.50 | Sofie Boysen -99 | AAIG | 466p | |||
13 | 6.44 | Sofie Pinholt -99 | Stoholm | 458p | |||
14 | 6.37 | Nina Krarup -99 | Esbjerg A&M | 449p | |||
15 | 6.04 | Emma Smedegaard -99 | Esbjerg A&M | 406p | |||
16 | 5.83 | Anne Ohrt -99 | Esbjerg A&M | 377p | |||
17 | 5.43 | Marie Sig Kruse -99 | Esbjerg A&M | 322p | |||
18 | 4.79 | Agnethe Larsen -99 | Esbjerg A&M | 231p | |||
Afbud | Nana Akrofi -99 | Århus 1900 | |||||
Afbud | Therese Helk Olesen -99 | Skive AM | |||||
GRUPPE 2 | |||||||
1 | 11.05 | Lærke Nielson -98 | AAM | 958p | |||
2 | 8.95 | Claire M. K. Schmidt -99 | SAK 77 | 755p | |||
3 | 8.59 | Anne Farum -99 | SIK 80 | 716p | |||
4 | 8.51 | Katrine Larsen -98 | OA/OGF | 707p | |||
5 | 8.45 | Janni Kristensen -99 | SIK 80 | 700p | |||
6 | 8.39 | Stine Langer -98 | AAM | 694p | |||
7 | 8.35 | Emilie Vejlgård -98 | SAK 77 | 689p | |||
8 | 8.30 | Maria Kromann Knudsen -98 | SAK 77 | 684p | |||
9 | 8.15 | Elisabeth Harnow Dorsche -98 | OA/OGF | 667p | |||
10 | 7.77 | Anne Rantzau -98 | AAM | 623p | |||
11 | 7.65 | Laura Nørgaard -98 | AAM | 609p | |||
12 | 7.63 | Ulrikke Andersen -99 | SAK 77 | 606p | |||
13 | 7.58 | Freja Blom -99 | OA/OGF | 600p | |||
14 | 6.55 | Emilie Steenberg Hansen -98 | OA/OGF | 472p | |||
15 | 6.39 | Signe Krogh -99 | SIK 80 | 452p | |||
16 | 6.30 | Louise Østergaard -99 | SIK 80 | 440p | |||
17 | 6.29 | Patricia Klokker Deuleran -98 | OA/OGF | 439p | |||
18 | 6.12 | Maja Skadhauge Nielsen -98 | AAM | 416p | |||
19 | 5.88 | Bjørg Nowack -99 | OA/OGF | 384p | |||
20 | 5.62 | Lærke Thøgersen -99 | AAM | 349p |
1.runde | 2.runde | 3.runde | ||
Nina Ilsø | 10.15 | 10.38 | 10.82 | |
Maja Clement Frederiksen | 7.94 | 9.29 | 7.69 | |
Sarah Bahat | 8.75 | 7.78 | 8.14 | |
Sara Jepsen | x | 8.08 | 8.35 | |
Julie Meyer | 6.97 | 7.70 | 8.22 | |
Freja Eldam Jensen | 8.20 | x | 8.20 | |
Rosa Illionga | 7.30 | 7.60 | 8.08 | |
Maria Roed Brodersen | 7.19 | 7.28 | 7.29 | |
Katrine H. Beck | 6.67 | 6.73 | 7.29 | |
Kamilla Nielsen | 6.71 | 6.75 | 7.25 | |
Kristine Martiny | 6.09 | 6.32 | 6.54 | |
Sofie Boysen | 6.50 | 6.38 | 6.28 | |
Sofie Pinholt | 6.22 | 6.44 | 5.82 | |
Nina Krarup | 6.37 | 6.22 | 6.17 | |
Emma Smedegaard | 6.04 | 4.78 | 5.66 | |
Anne Ohrt | 5.83 | 5.74 | 5.35 | |
Marie Sig Kruse | 5.43 | 5.24 | 5.20 | |
Agnethe Larsen | 4.66 | 4.65 | 4.79 | |
Lærke Nielson | 10.21 | 11.05 | 10.87 | |
Claire M. K. Schmidt | 8.83 | 8.95 | 8.78 | |
Anne Farum | 8.03 | 8.59 | 8.52 | |
Katrine Larsen | 8.51 | x | 7.75 | |
Janni Kristensen | 8.45 | 7.78 | 8.01 | |
Stine Langer | 7.63 | 7.69 | 8.39 | |
Emilie Vejlgård | 8.23 | 8.35 | 7.93 | |
Maria Kromann Knudsen | 7.59 | 8.30 | 7.63 | |
Elisabeth Harnow Dorsche | x | 8.15 | 7.44 | |
Anne Rantzau | 7.69 | 7.57 | 7.77 | |
Laura Nørgaard | 6.74 | 7.65 | x | |
Ulrikke Andersen | 7.63 | 7.46 | 7.51 | |
Freja Blom | 7.39 | 7.55 | 7.58 | |
Emilie Steenberg Hansen | 6.55 | 6.53 | 5.97 | |
Signe Krogh | 6.20 | 6.20 | 6.39 | |
Louise Østergaard | 6.07 | 6.30 | x | |
Patricia Klokker Deuleran | x | 5.67 | 6.29 | |
Maja Skadhauge Nielsen | x | 6.12 | 5.56 | |
Bjørg Nowack | 5.62 | x | 5.88 | |
Lærke Thøgersen | 5.36 | 5.34 | 5.62 |
PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 13.15 |
( 400 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
GRUPPE 1 | |||||||
1 | 24.41 | Nina Ilsø -98 | AAIG | 662p | |||
2 | 22.60 | Maja Clement Frederiksen -98 | Skive AM | 600p | |||
3 | 19.86 | Sarah Bahat -99 | Stoholm | 504p | |||
4 | 18.81 | Sofie Boysen -99 | AAIG | 467p | |||
5 | 16.86 | Anne Ohrt -99 | Esbjerg A&M | 397p | |||
6 | 16.37 | Rosa Illionga -98 | Århus 1900 | 379p | |||
7 | 16.08 | Maria Roed Brodersen -99 | Skive AM | 369p | |||
8 | 15.99 | Sara Jepsen -99 | Esbjerg A&M | 365p | |||
9 | 14.78 | Kristine Martiny -98 | Skive AM | 321p | |||
10 | 13.22 | Sofie Pinholt -99 | Stoholm | 264p | |||
11 | 12.52 | Freja Eldam Jensen -98 | Vejle IF | 238p | |||
12 | 11.33 | Kamilla Nielsen -98 | Århus 1900 | 194p | |||
13 | 10.63 | Julie Meyer -98 | Århus 1900 | 168p | |||
14 | 9.41 | Nina Krarup -99 | Esbjerg A&M | 122p | |||
15 | 8.45 | Agnethe Larsen -99 | Esbjerg A&M | 86p | |||
16 | 8.44 | Marie Sig Kruse -99 | Esbjerg A&M | 85p | |||
17 | 5.60 | Emma Smedegaard -99 | Esbjerg A&M | ||||
X | Katrine H. Beck -99 | Esbjerg A&M | |||||
Afbud | Nana Akrofi -99 | Århus 1900 | |||||
Afbud | Therese Helk Olesen -99 | Skive AM | |||||
GRUPPE 2 | |||||||
1 | 25.36 | Lærke Nielson -98 | AAM | 695p | |||
2 | 24.85 | Emilie Vejlgård -98 | SAK 77 | 677p | |||
3 | 23.27 | Katrine Larsen -98 | OA/OGF | 623p | |||
4 | 20.27 | Elisabeth Harnow Dorsche -98 | OA/OGF | 518p | |||
5 | 18.10 | Janni Kristensen -99 | SIK 80 | 441p | |||
6 | 17.05 | Anne Farum -99 | SIK 80 | 404p | |||
7 | 15.25 | Ulrikke Andersen -99 | SAK 77 | 338p | |||
8 | 13.96 | Maria Kromann Knudsen -98 | SAK 77 | 291p | |||
9 | 13.89 | Claire M. K. Schmidt -99 | SAK 77 | 289p | |||
10 | 13.52 | Anne Rantzau -98 | AAM | 275p | |||
11 | 12.95 | Laura Nørgaard -98 | AAM | 254p | |||
12 | 12.52 | Stine Langer -98 | AAM | 238p | |||
13 | 11.65 | Maja Skadhauge Nielsen -98 | AAM | 206p | |||
14 | 11.59 | Louise Østergaard -99 | SIK 80 | 204p | |||
15 | 11.06 | Signe Krogh -99 | SIK 80 | 184p | |||
16 | 8.90 | Lærke Thøgersen -99 | AAM | 103p | |||
17 | 7.95 | Emilie Steenberg Hansen -98 | OA/OGF | 67p | |||
18 | 7.92 | Freja Blom -99 | OA/OGF | 65p | |||
19 | 6.34 | Bjørg Nowack -99 | OA/OGF | 5p | |||
20 | 4.07 | Patricia Klokker Deuleran -98 | OA/OGF |
1.runde | ||
Nina Ilsø | 24.41 | |
Maja Clement Frederiksen | 22.60 | |
Sarah Bahat | 19.86 | |
Sofie Boysen | 18.81 | |
Anne Ohrt | 16.86 | |
Rosa Illionga | 16.37 | |
Maria Roed Brodersen | 16.08 | |
Sara Jepsen | 15.99 | |
Kristine Martiny | 14.78 | |
Sofie Pinholt | 13.22 | |
Freja Eldam Jensen | 12.52 | |
Kamilla Nielsen | 11.33 | |
Julie Meyer | 10.63 | |
Nina Krarup | 9.41 | |
Agnethe Larsen | 8.45 | |
Marie Sig Kruse | 8.44 | |
Emma Smedegaard | 5.60 | |
Katrine H. Beck | x | |
Lærke Nielson | 25.36 | |
Emilie Vejlgård | 24.85 | |
Katrine Larsen | 23.27 | |
Elisabeth Harnow Dorsche | 20.27 | |
Janni Kristensen | 18.10 | |
Anne Farum | 17.05 | |
Ulrikke Andersen | 15.25 | |
Maria Kromann Knudsen | 13.96 | |
Claire M. K. Schmidt | 13.89 | |
Anne Rantzau | 13.52 | |
Laura Nørgaard | 12.95 | |
Stine Langer | 12.52 | |
Maja Skadhauge Nielsen | 11.65 | |
Louise Østergaard | 11.59 | |
Signe Krogh | 11.06 | |
Lærke Thøgersen | 8.90 | |
Emilie Steenberg Hansen | 7.95 | |
Freja Blom | 7.92 | |
Bjørg Nowack | 6.34 | |
Patricia Klokker Deuleran | 4.07 |
PIGER 12-13 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER |
Placering | Points | Navn | Klub | Øvelser | |||
1 |   | 4048 |   | Lærke Nielson | AAM | 5 |   |
2 |   | 3439 |   | Nina Ilsø | AAIG | 5 |   |
3 |   | 3260 |   | Elisabeth Harnow Dorsche | OA/OGF | 5 |   |
4 |   | 3023 |   | Sarah Bahat | Stoholm | 5 |   |
5 |   | 3016 |   | Emilie Vejlgård | SAK 77 | 5 |   |
6 |   | 2996 |   | Katrine Larsen | OA/OGF | 5 |   |
7 |   | 2900 |   | Julie Meyer | Århus 1900 | 5 |   |
8 |   | 2835 |   | Rosa Illionga | Århus 1900 | 5 |   |
9 |   | 2821 |   | Maja Clement Frederiksen | Skive AM | 5 |   |
10 |   | 2812 |   | Anne Rantzau | AAM | 5 |   |
11 |   | 2653 |   | Freja Eldam Jensen | Vejle IF | 5 |   |
12 |   | 2575 |   | Stine Langer | AAM | 5 |   |
13 |   | 2567 |   | Laura Nørgaard | AAM | 5 |   |
14 |   | 2564 |   | Janni Kristensen | SIK 80 | 5 |   |
15 |   | 2559 |   | Claire M. K. Schmidt | SAK 77 | 5 |   |
16 |   | 2552 |   | Anne Farum | SIK 80 | 5 |   |
17 |   | 2539 |   | Freja Blom | OA/OGF | 5 |   |
18 |   | 2528 |   | Kamilla Nielsen | Århus 1900 | 5 |   |
19 |   | 2466 |   | Nina Krarup | Esbjerg A&M | 5 |   |
20 |   | 2447 |   | Anne Ohrt | Esbjerg A&M | 5 |   |
21 |   | 2444 |   | Sara Jepsen | Esbjerg A&M | 5 |   |
22 |   | 2442 |   | Kristine Martiny | Skive AM | 5 |   |
23 |   | 2439 |   | Sofie Boysen | AAIG | 5 |   |
24 |   | 2336 |   | Maria Kromann Knudsen | SAK 77 | 5 |   |
25 |   | 2237 |   | Maria Roed Brodersen | Skive AM | 5 |   |
26 |   | 2101 |   | Emilie Steenberg Hansen | OA/OGF | 5 |   |
27 |   | 2011 |   | Ulrikke Andersen | SAK 77 | 5 |   |
28 |   | 1925 |   | Maja Skadhauge Nielsen | AAM | 5 |   |
29 |   | 1711 |   | Sofie Pinholt | Stoholm | 5 |   |
30 |   | 1628 |   | Louise Østergaard | SIK 80 | 5 |   |
31 |   | 1569 |   | Marie Sig Kruse | Esbjerg A&M | 5 |   |
32 |   | 1563 |   | Patricia Klokker Deuleran | OA/OGF | 4 |   |
33 |   | 1362 |   | Signe Krogh | SIK 80 | 4 |   |
34 |   | 1298 |   | Katrine H. Beck | Esbjerg A&M | 3 |   |
35 |   | 1145 |   | Lærke Thøgersen | AAM | 5 |   |
36 |   | 1090 |   | Emma Smedegaard | Esbjerg A&M | 4 |   |
37 |   | 823 |   | Agnethe Larsen | Esbjerg A&M | 5 |   |
38 |   | 604 |   | Bjørg Nowack | OA/OGF | 3 |   |
DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER | LØR KL. 11.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
HEAT 1 w: -0.8m/s | |||||||
1 | 9.29 | Tim Lihn | Vejle IF | 940p | |||
2 | 9.75 | Benjamin Nørgaard | SIK 80 | 783p | |||
3 | 9.76 | Mathias Juhl Lindberg | Vejen AF | 780p | |||
4 | 10.34 | Frederik Vest | Århus 1900 | 598p | |||
5 | 10.60 | Marius Fuglebjerg -1 | Hvide Sande | 522p | |||
HEAT 2 w: +0.0m/s | |||||||
1 | 10.11 | Casper Broen Jensen | SIK 80 | 668p | |||
2 | 10.26 | Nils Saugbjerg | Århus 1900 | 622p | |||
3 | 10.76 | Tobias Meier | Skive AM | 477p | |||
4 | 10.91 | Ibrahim Noudi -1 | OA/OGF | 436p | |||
5 | 11.60 | Lukas H. Kristensen -1 | Vejen AF | 262p | |||
HEAT 3 w: -0.1m/s | |||||||
1 | 9.60 | Thomas S. Karlsen | AAM | 833p | |||
2 | 9.76 | Jonathan Eilertsen -1 | Århus 1900 | 780p | |||
3 | 10.22 | Anders Holm Jensen | Esbjerg A&M | 634p | |||
4 | 10.41 | Mathias G. Nourouzi -1 | Vejen AF | 577p | |||
5 | 10.81 | Tobias Sørensen -1 | Hvide Sande | 463p | |||
HEAT 4 w: +2.4m/s | |||||||
1 | w9.57 | Kasper Fredenslund | Ringkøbing AM | 843p | |||
2 | w9.77 | Thor Kjeldahl -1 | Vejen AF | 777p | |||
3 | w10.16 | Rasmus Pilgaard Sørensen | Skive AM | 652p | |||
4 | w10.22 | Lasse Nørgaard Laursen -1 | Vidar | 634p | |||
5 | w11.02 | Andreas Repstrup | AAM | 407p | |||
HEAT 5 w: -0.2m/s | |||||||
1 | 9.90 | Daniel Guld | Århus 1900 | 734p | |||
2 | 10.28 | Tobias Krogh | SIK 80 | 616p | |||
3 | 10.79 | Tinni Freyr Olason | SIK 80 | 469p | |||
Afbud | Malthe Lildballe | Skive AM | |||||
Afbud | Oscar Hjuler -1 | Århus 1900 |
DRENGE 10-11 ÅR - 1000 METER | LØR KL. 13.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 3.24.23 | Martin Kårstad Møller | Esbjerg A&M | 940p | |||
2 | 3.34.53 | Peter Krogh | AAM | 812p | |||
3 | 3.43.83 | Kristian Dysterdich -1 | Skive AM | 702p | |||
4 | 3.53.50 | Bertil Steffensen -1 | Vejle IF | 594p | |||
Afbud | Anton Kühl -1 | Århus 1900 |
DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 13.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 1.25 | Tobias Krogh | SIK 80 | 783p | |||
2 | 1.25 | Tim Lihn | Vejle IF | 783p | |||
3 | 1.15 | Marius Fuglebjerg -1 | Hvide Sande | 620p | |||
4 | 1.05 | Frederik Vest | Århus 1900 | 451p | |||
5 | 1.05 | Tobias Sørensen -1 | Hvide Sande | 451p | |||
6 | 1.05 | Anton Kühl -1 | Århus 1900 | 451p | |||
7 | 0.95 | Bertil Steffensen -1 | Vejle IF | 277p | |||
Afbud | Malthe Lildballe | Skive AM |
0.90 | 0.95 | 1.00 | 1.05 | 1.10 | 1.15 | 1.20 | 1.25 | 1.30 | ||
Tobias Krogh | o | o | xo | o | xxx | |||||
Tim Lihn | o | o | o | xxo | xxx | |||||
Marius Fuglebjerg | o | o | o | xxx | ||||||
Frederik Vest | o | o | o | o | xxx | |||||
Tobias Sørensen | xo | o | o | xxx | ||||||
Anton Kühl | o | o | xo | xo | xxx | |||||
Bertil Steffensen | xo | o | xxx |
DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 12.15 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | ||||
GRUPPE 1 | ||||||||
1 | 3.77 | +0.0 | Benjamin Nørgaard | SIK 80 | 699p | |||
2 | 3.75 | +0.0 | Rasmus Pilgaard Sørensen | Skive AM | 690p | |||
3 | 3.60 | +0.0 | Kristian Dysterdich -1 | Skive AM | 624p | |||
4 | 3.48 | +0.0 | Thor Kjeldahl -1 | Vejen AF | 570p | |||
5 | 3.44 | +0.0 | Lasse Nørgaard Laursen -1 | Vidar | 552p | |||
6 | 3.40 | +0.0 | Mathias Juhl Lindberg | Vejen AF | 534p | |||
7 | 3.26 | +0.0 | Casper Broen Jensen | SIK 80 | 469p | |||
8 | 3.10 | +0.0 | Mathias G. Nourouzi -1 | Vejen AF | 394p | |||
9 | 3.08 | +0.0 | Tobias Meier | Skive AM | 384p | |||
10 | 3.00 | +0.0 | Tinni Freyr Olason | SIK 80 | 346p | |||
11 | 2.87 | +0.0 | Lukas H. Kristensen -1 | Vejen AF | 282p | |||
GRUPPE 2 | ||||||||
1 | 4.12 | +0.0 | Martin Kårstad Møller | Esbjerg A&M | 846p | |||
2 | 3.99 | +0.0 | Thomas S. Karlsen | AAM | 792p | |||
3 | 3.77 | +0.0 | Kasper Fredenslund | Ringkøbing AM | 699p | |||
4 | 3.61 | +0.0 | Jonathan Eilertsen -1 | Århus 1900 | 629p | |||
5 | 3.57 | +0.0 | Peter Krogh | AAM | 611p | |||
6 | 3.23 | +0.0 | Daniel Guld | Århus 1900 | 455p | |||
7 | 3.13 | +0.0 | Nils Saugbjerg | Århus 1900 | 408p | |||
8 | 3.11 | +0.0 | Anders Holm Jensen | Esbjerg A&M | 399p | |||
9 | 3.06 | +0.0 | Ibrahim Noudi -1 | OA/OGF | 375p | |||
10 | 2.41 | +0.0 | Andreas Repstrup | AAM | 49p | |||
Afbud | Oscar Hjuler -1 | Århus 1900 |
1.runde | 2.runde | 3.runde | |||||
Benjamin Nørgaard | x | 3.77 | +0.0 | 3.63 | +0.0 | ||
Rasmus Pilgaard Sørensen | 3.41 | +0.0 | 3.43 | +0.0 | 3.75 | +0.0 | |
Kristian Dysterdich | 3.48 | +0.0 | 3.60 | +0.0 | 3.45 | +0.0 | |
Thor Kjeldahl | 3.38 | +0.0 | 3.46 | +0.0 | 3.48 | +0.0 | |
Lasse Nørgaard Laursen | 3.44 | +0.0 | 3.10 | +0.0 | 3.27 | +0.0 | |
Mathias Juhl Lindberg | 3.38 | +0.0 | 3.40 | +0.0 | 3.28 | +0.0 | |
Casper Broen Jensen | 3.26 | +0.0 | 3.16 | +0.0 | 3.04 | +0.0 | |
Mathias G. Nourouzi | 3.10 | +0.0 | 3.03 | +0.0 | 3.05 | +0.0 | |
Tobias Meier | 2.89 | +0.0 | 3.08 | +0.0 | 3.05 | +0.0 | |
Tinni Freyr Olason | 2.47 | +0.0 | 2.72 | +0.0 | 3.00 | +0.0 | |
Lukas H. Kristensen | 2.66 | +0.0 | 2.37 | +0.0 | 2.87 | +0.0 | |
Martin Kårstad Møller | 4.12 | +0.0 | 4.05 | +0.0 | 3.89 | +0.0 | |
Thomas S. Karlsen | 3.69 | +0.0 | 3.89 | +0.0 | 3.99 | +0.0 | |
Kasper Fredenslund | 3.77 | +0.0 | 3.76 | +0.0 | 3.76 | +0.0 | |
Jonathan Eilertsen | 3.61 | +0.0 | 3.58 | +0.0 | 3.48 | +0.0 | |
Peter Krogh | 3.52 | +0.0 | 3.40 | +0.0 | 3.57 | +0.0 | |
Daniel Guld | 3.20 | +0.0 | 3.23 | +0.0 | 3.14 | x | |
Nils Saugbjerg | 3.01 | +0.0 | 3.13 | +0.0 | 3.02 | +0.0 | |
Anders Holm Jensen | 3.11 | +0.0 | 2.88 | +0.0 | x | ||
Ibrahim Noudi | 3.06 | +0.0 | 2.90 | +0.0 | x | ||
Andreas Repstrup | 2.21 | +0.0 | 2.41 | +0.0 | x |
DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 13.15 |
( 2.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 8.33 | Benjamin Nørgaard | SIK 80 | 950p | |||
2 | 8.14 | Tobias Krogh | SIK 80 | 926p | |||
3 | 7.77 | Martin Kårstad Møller | Esbjerg A&M | 879p | |||
4 | 7.56 | Thomas S. Karlsen | AAM | 851p | |||
5 | 6.70 | Mathias Juhl Lindberg | Vejen AF | 731p | |||
6 | 6.70 | Tinni Freyr Olason | SIK 80 | 731p | |||
7 | 6.58 | Lasse Nørgaard Laursen -1 | Vidar | 713p | |||
8 | 6.40 | Tobias Sørensen -1 | Hvide Sande | 687p | |||
9 | 6.32 | Anders Holm Jensen | Esbjerg A&M | 675p | |||
10 | 6.27 | Rasmus Pilgaard Sørensen | Skive AM | 667p | |||
11 | 6.15 | Kasper Fredenslund | Ringkøbing AM | 649p | |||
12 | 6.09 | Anton Kühl -1 | Århus 1900 | 640p | |||
13 | 6.06 | Marius Fuglebjerg -1 | Hvide Sande | 635p | |||
14 | 5.60 | Casper Broen Jensen | SIK 80 | 563p | |||
15 | 5.54 | Daniel Guld | Århus 1900 | 554p | |||
16 | 5.42 | Peter Krogh | AAM | 534p | |||
17 | 4.79 | Andreas Repstrup | AAM | 430p | |||
18 | 4.50 | Jonathan Eilertsen -1 | Århus 1900 | 381p | |||
Afbud | Oscar Hjuler -1 | Århus 1900 |
1.runde | 2.runde | 3.runde | ||
Benjamin Nørgaard | 8.33 | 7.76 | 7.77 | |
Tobias Krogh | 8.04 | 8.14 | 6.97 | |
Martin Kårstad Møller | 5.67 | 5.77 | 7.77 | |
Thomas S. Karlsen | 7.28 | 7.56 | 7.09 | |
Mathias Juhl Lindberg | 6.54 | 6.70 | - | |
Tinni Freyr Olason | 6.70 | 5.73 | 6.35 | |
Lasse Nørgaard Laursen | 5.40 | 6.58 | 6.53 | |
Tobias Sørensen | 6.40 | 6.02 | 5.59 | |
Anders Holm Jensen | 6.32 | 5.61 | 6.12 | |
Rasmus Pilgaard Sørensen | 6.04 | 6.26 | 6.27 | |
Kasper Fredenslund | 5.69 | 6.15 | 5.67 | |
Anton Kühl | 6.09 | - | - | |
Marius Fuglebjerg | 6.06 | 6.06 | 5.91 | |
Casper Broen Jensen | 5.60 | 5.56 | 5.33 | |
Daniel Guld | 4.99 | 5.54 | x | |
Peter Krogh | 5.41 | 5.42 | - | |
Andreas Repstrup | 4.79 | 4.43 | 4.32 | |
Jonathan Eilertsen | 3.75 | 4.50 | 4.36 |
DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKAST | LØR KL. 14.15 |
( 145 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
1 | 37.72 | Kristian Dysterdich -1 | Skive AM | 750p | |||
2 | 30.53 | Thor Kjeldahl -1 | Vejen AF | 538p | |||
3 | 27.09 | Frederik Vest | Århus 1900 | 425p | |||
4 | 24.76 | Tim Lihn | Vejle IF | 344p | |||
5 | 23.64 | Nils Saugbjerg | Århus 1900 | 304p | |||
6 | 21.99 | Mathias G. Nourouzi -1 | Vejen AF | 243p | |||
7 | 20.75 | Lukas H. Kristensen -1 | Vejen AF | 197p | |||
8 | 18.89 | Tobias Meier | Skive AM | 125p | |||
9 | 18.79 | Bertil Steffensen -1 | Vejle IF | 121p | |||
10 | 16.08 | Ibrahim Noudi -1 | OA/OGF | 13p | |||
Ej mødt | Malthe Lildballe | Skive AM |
1.runde | ||
Kristian Dysterdich | 37.72 | |
Thor Kjeldahl | 30.53 | |
Frederik Vest | 27.09 | |
Tim Lihn | 24.76 | |
Nils Saugbjerg | 23.64 | |
Mathias G. Nourouzi | 21.99 | |
Lukas H. Kristensen | 20.75 | |
Tobias Meier | 18.89 | |
Bertil Steffensen | 18.79 | |
Ibrahim Noudi | 16.08 |
DRENGE 10-11 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 6 ØVELSER |
Placering | Points | Navn | Klub | Øvelser | |||
1 |   | 2665 |   | Martin Kårstad Møller | Esbjerg A&M | 3 |   |
2 |   | 2476 |   | Thomas S. Karlsen | AAM | 3 |   |
3 |   | 2432 |   | Benjamin Nørgaard | SIK 80 | 3 |   |
4 |   | 2325 |   | Tobias Krogh | SIK 80 | 3 |   |
5 |   | 2191 |   | Kasper Fredenslund | Ringkøbing AM | 3 |   |
6 |   | 2076 |   | Kristian Dysterdich | Skive AM | 3 |   |
7 |   | 2067 |   | Tim Lihn | Vejle IF | 3 |   |
8 |   | 2045 |   | Mathias Juhl Lindberg | Vejen AF | 3 |   |
9 |   | 2009 |   | Rasmus Pilgaard Sørensen | Skive AM | 3 |   |
10 |   | 1957 |   | Peter Krogh | AAM | 3 |   |
11 |   | 1899 |   | Lasse Nørgaard Laursen | Vidar | 3 |   |
12 |   | 1885 |   | Thor Kjeldahl | Vejen AF | 3 |   |
13 |   | 1790 |   | Jonathan Eilertsen | Århus 1900 | 3 |   |
14 |   | 1777 |   | Marius Fuglebjerg | Hvide Sande | 3 |   |
15 |   | 1743 |   | Daniel Guld | Århus 1900 | 3 |   |
16 |   | 1708 |   | Anders Holm Jensen | Esbjerg A&M | 3 |   |
17 |   | 1700 |   | Casper Broen Jensen | SIK 80 | 3 |   |
18 |   | 1601 |   | Tobias Sørensen | Hvide Sande | 3 |   |
19 |   | 1546 |   | Tinni Freyr Olason | SIK 80 | 3 |   |
20 |   | 1474 |   | Frederik Vest | Århus 1900 | 3 |   |
21 |   | 1334 |   | Nils Saugbjerg | Århus 1900 | 3 |   |
22 |   | 1214 |   | Mathias G. Nourouzi | Vejen AF | 3 |   |
23 |   | 1091 |   | Anton Kühl | Århus 1900 | 2 |   |
24 |   | 992 |   | Bertil Steffensen | Vejle IF | 3 |   |
25 |   | 986 |   | Tobias Meier | Skive AM | 3 |   |
26 |   | 886 |   | Andreas Repstrup | AAM | 3 |   |
27 |   | 824 |   | Ibrahim Noudi | OA/OGF | 3 |   |
28 |   | 741 |   | Lukas H. Kristensen | Vejen AF | 3 |   |
DRENGE 12-13 ÅR - 80 METER | LØR KL. 12.15 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
HEAT 1 w: +0.7m/s | |||||||
1 | 10.72 | Esben Poulsen -98 | Vejle IF | 738p | |||
2 | 11.24 | Sebastian Sund Frandsen -98 | AAM | 602p | |||
3 | 11.56 | Jacob Guldager -98 | AAIG | 525p | |||
4 | 11.77 | Lasse Moesgård Nielsen -99 | HFG A/M | 477p | |||
5 | 13.09 | Adam Buus -99 | Århus 1900 | 223p | |||
Afbud | Thor Storgaard -99 | SIK 80 | |||||
HEAT 2 w: +2.0m/s | |||||||
1 | 10.14 | Simon Hansen -98 | HFG A/M | 904p | |||
2 | 11.78 | David Sass Mikkelsen -99 | HFG A/M | 475p | |||
3 | 12.14 | Victor Toy -98 | Esbjerg A&M | 398p | |||
4 | 12.51 | Tobias Beyer Petersen -99 | BMI-Motion | 325p | |||
5 | 13.19 | Anders Yde Bendtsen -98 | AAM | 207p | |||
HEAT 3 w: +1.0m/s | |||||||
1 | 11.68 | Emil Thomsen -98 | BMI-Motion | 498p | |||
2 | 12.05 | Kasper Røntved -99 | SIK 80 | 417p | |||
3 | 12.23 | Simon Reimers -99 | AAM | 380p | |||
4 | 13.36 | Tim Friis Jørgensen -99 | Esbjerg A&M | 181p | |||
Afbud | Daniel Christensen -98 | Århus 1900 | |||||
HEAT 4 w: +1.6m/s | |||||||
1 | 11.11 | Jonas N. Bjerremand -98 | Vejle IF | 635p | |||
2 | 11.40 | Jonas Bach Garbrecht -98 | AAIG | 563p | |||
3 | 12.85 | Emil Guldhammer -99 | BMI-Motion | 263p | |||
4 | 12.89 | Jonas Beyer Petersen -99 | BMI-Motion | 256p | |||
5 | 13.91 | Peter Buurgaard Sørensen -99 | SIK 80 | 106p | |||
Afbud | Alexander Montaser -99 | Esbjerg A&M | |||||
HEAT 5 w: +1.8m/s | |||||||
1 | 11.32 | Magnus Larsen -99 | SIK 80 | 583p | |||
2 | 11.59 | Christoffer Gormsen -99 | Vejen AF | 518p | |||
3 | 12.40 | Thomas Neermark -98 | BMI-Motion | 346p | |||
4 | 12.53 | Malte Strunge -98 | SIK 80 | 321p | |||
5 | 12.99 | Jes Ethelberg -99 | Esbjerg A&M | 240p | |||
6 | 13.15 | Mads Nautrup Nielsen -98 | Skive AM | 214p |
DRENGE 12-13 ÅR - 600 METER | LØR KL. 14.45 |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
HEAT 1 | |||||||
1 | 2.00.08 | Simon Reimers -99 | AAM | 562p | |||
2 | 2.02.11 | Mads Nautrup Nielsen -98 | Skive AM | 526p | |||
3 | 2.14.40 | Malte Strunge -98 | SIK 80 | 335p | |||
4 | 2.25.36 | Anders Yde Bendtsen -98 | AAM | 204p | |||
5 | 2.27.64 | Adam Buus -99 | Århus 1900 | 182p | |||
Afbud | Thor Storgaard -99 | SIK 80 | |||||
Ej mødt | Christoffer Gormsen -99 | Vejen AF | |||||
Ej mødt | Lasse Moesgård Nielsen -99 | HFG A/M | |||||
Ej mødt | Peter Buurgaard Sørensen -99 | SIK 80 | |||||
Ej mødt | Victor Toy -98 | Esbjerg A&M | |||||
HEAT 2 | |||||||
1 | 1.49.34 | Jonas N. Bjerremand -98 | Vejle IF | 773p | |||
2 | 1.53.77 | Sebastian Sund Frandsen -98 | AAM | 681p | |||
3 | 1.58.47 | Jacob Guldager -98 | AAIG | 591p | |||
4 | 2.09.94 | David Sass Mikkelsen -99 | HFG A/M | 399p | |||
5 | 2.12.98 | Jes Ethelberg -99 | Esbjerg A&M | 355p | |||
6 | 2.16.80 | Kasper Røntved -99 | SIK 80 | 303p | |||
7 | 2.25.41 | Tim Friis Jørgensen -99 | Esbjerg A&M | 204p | |||
8 | 2.25.46 | Jonas Beyer Petersen -99 | BMI-Motion | 203p | |||
Ej mødt | Jonas Bach Garbrecht -98 | AAIG | |||||
HEAT 3 | |||||||
1 | 1.46.02 | Simon Hansen -98 | HFG A/M | 845p | |||
2 | 1.50.57 | Esben Poulsen -98 | Vejle IF | 747p | |||
3 | 2.09.16 | Emil Thomsen -98 | BMI-Motion | 411p | |||
4 | 2.12.94 | Magnus Larsen -99 | SIK 80 | 355p | |||
5 | 2.22.61 | Tobias Beyer Petersen -99 | BMI-Motion | 233p | |||
6 | 2.26.45 | Emil Guldhammer -99 | BMI-Motion | 193p | |||
7 | 2.26.85 | Thomas Neermark -98 | BMI-Motion | 189p | |||
Afbud | Daniel Christensen -98 | Århus 1900 | |||||
Afbud | Alexander Montaser -99 | Esbjerg A&M |
DRENGE 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 13.15 |
( 1 METER ZONEAFSÆT ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | ||||
GRUPPE 1 | ||||||||
1 | 5.29 | -2.3 | Simon Hansen -98 | HFG A/M | 827p | |||
2 | 4.37 | -5.0 | Jacob Guldager -98 | AAIG | 539p | |||
3 | 4.17 | -3.2 | Jonas Bach Garbrecht -98 | AAIG | 479p | |||
4 | 4.06 | -2.3 | David Sass Mikkelsen -99 | HFG A/M | 446p | |||
5 | 3.89 | -5.5 | Emil Thomsen -98 | BMI-Motion | 395p | |||
6 | 3.63 | -3.4 | Lasse Moesgård Nielsen -99 | HFG A/M | 319p | |||
7 | 3.60 | -2.4 | Thomas Neermark -98 | BMI-Motion | 310p | |||
8 | 3.24 | -4.1 | Mads Nautrup Nielsen -98 | Skive AM | 206p | |||
9 | 3.24 | -4.0 | Emil Guldhammer -99 | BMI-Motion | 206p | |||
10 | 3.23 | -4.2 | Adam Buus -99 | Århus 1900 | 203p | |||
11 | 3.21 | -1.5 | Jonas Beyer Petersen -99 | BMI-Motion | 198p | |||
12 | 3.03 | -2.9 | Tobias Beyer Petersen -99 | BMI-Motion | 147p | |||
Afbud | Daniel Christensen -98 | Århus 1900 | ||||||
GRUPPE 2 | ||||||||
1 | 4.44 | -5.4 | Jonas N. Bjerremand -98 | Vejle IF | 561p | |||
2 | 4.21 | -2.5 | Esben Poulsen -98 | Vejle IF | 491p | |||
3 | 4.14 | -3.7 | Sebastian Sund Frandsen -98 | AAM | 470p | |||
4 | 3.86 | -4.1 | Magnus Larsen -99 | SIK 80 | 386p | |||
5 | 3.64 | -2.3 | Christoffer Gormsen -99 | Vejen AF | 321p | |||
6 | 3.46 | -2.7 | Malte Strunge -98 | SIK 80 | 269p | |||
7 | 3.39 | -3.6 | Anders Yde Bendtsen -98 | AAM | 249p | |||
8 | 3.34 | -3.0 | Victor Toy -98 | Esbjerg A&M | 235p | |||
9 | 3.33 | -3.4 | Kasper Røntved -99 | SIK 80 | 232p | |||
10 | 3.27 | -3.4 | Jes Ethelberg -99 | Esbjerg A&M | 215p | |||
11 | 3.01 | -2.2 | Simon Reimers -99 | AAM | 141p | |||
12 | 2.96 | -2.8 | Peter Buurgaard Sørensen -99 | SIK 80 | 127p | |||
13 | 2.90 | -2.2 | Tim Friis Jørgensen -99 | Esbjerg A&M | 111p | |||
Afbud | Thor Storgaard -99 | SIK 80 | ||||||
Afbud | Alexander Montaser -99 | Esbjerg A&M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | |||||
Simon Hansen | 5.29 | -2.3 | 5.24 | -2.3 | 4.93 | -3.8 | |
Jacob Guldager | 4.37 | -5.0 | 3.91 | +0.0 | 4.07 | -2.8 | |
Jonas Bach Garbrecht | 3.89 | -1.7 | 4.17 | -3.2 | x | ||
David Sass Mikkelsen | 4.06 | -2.3 | 3.94 | -1.5 | 4.05 | -2.8 | |
Emil Thomsen | 3.89 | -5.5 | x | x | |||
Lasse Moesgård Nielsen | 3.63 | -3.4 | x | x | |||
Thomas Neermark | 3.38 | -1.8 | 3.60 | -2.4 | 3.32 | -5.5 | |
Mads Nautrup Nielsen | x | 3.12 | -3.3 | 3.24 | -4.1 | ||
Emil Guldhammer | x | 3.08 | -3.4 | 3.24 | -4.0 | ||
Adam Buus | 3.05 | -3.5 | 3.06 | -3.9 | 3.23 | -4.2 | |
Jonas Beyer Petersen | 3.06 | -5.0 | 3.21 | -1.5 | 3.07 | -3.5 | |
Tobias Beyer Petersen | 2.96 | -4.8 | 3.03 | -2.9 | 2.85 | -4.1 | |
Jonas N. Bjerremand | 4.38 | -2.8 | 4.32 | -4.9 | 4.44 | -5.4 | |
Esben Poulsen | 3.95 | -2.5 | 4.21 | -2.5 | 4.09 | -3.6 | |
Sebastian Sund Frandsen | 4.10 | -3.9 | 2.73 | -4.7 | 4.14 | -3.7 | |
Magnus Larsen | 3.53 | -2.1 | 3.63 | -4.0 | 3.86 | -4.1 | |
Christoffer Gormsen | 3.64 | -2.3 | 3.25 | -4.5 | x | ||
Malte Strunge | 3.46 | -2.7 | x | 3.38 | -1.4 | ||
Anders Yde Bendtsen | 3.39 | -3.6 | 3.34 | -1.5 | x | ||
Victor Toy | 3.34 | -3.0 | 2.95 | -1.4 | 3.28 | -5.3 | |
Kasper Røntved | 2.91 | -2.0 | 3.01 | -3.8 | 3.33 | -3.4 | |
Jes Ethelberg | 3.27 | -3.4 | 2.96 | -2.3 | 3.11 | -3.5 | |
Simon Reimers | 2.81 | -4.2 | 3.01 | -2.2 | x | ||
Peter Buurgaard Sørensen | 2.81 | -4.1 | 2.96 | -2.8 | x | ||
Tim Friis Jørgensen | 2.88 | -5.3 | 2.90 | -2.2 | 2.82 | -4.0 |
DRENGE 12-13 ÅR - KUGLESTØD | LØR KL. 12.45 |
( 3.0 KG ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
GRUPPE 1 | |||||||
1 | 10.75 | Jacob Guldager -98 | AAIG | 731p | |||
2 | 9.61 | Simon Hansen -98 | HFG A/M | 617p | |||
3 | 8.76 | Emil Thomsen -98 | BMI-Motion | 528p | |||
4 | 7.88 | Lasse Moesgård Nielsen -99 | HFG A/M | 432p | |||
5 | 6.77 | Emil Guldhammer -99 | BMI-Motion | 305p | |||
6 | 6.16 | Tobias Beyer Petersen -99 | BMI-Motion | 232p | |||
7 | 5.69 | David Sass Mikkelsen -99 | HFG A/M | 175p | |||
8 | 5.66 | Thomas Neermark -98 | BMI-Motion | 172p | |||
9 | 5.64 | Jonas Beyer Petersen -99 | BMI-Motion | 169p | |||
10 | 5.60 | Adam Buus -99 | Århus 1900 | 164p | |||
11 | 5.04 | Mads Nautrup Nielsen -98 | Skive AM | 95p | |||
Afbud | Daniel Christensen -98 | Århus 1900 | |||||
Afbud | Jonas Bach Garbrecht -98 | AAIG | |||||
GRUPPE 2 | |||||||
1 | 9.42 | Esben Poulsen -98 | Vejle IF | 597p | |||
2 | 9.27 | Sebastian Sund Frandsen -98 | AAM | 582p | |||
3 | 8.99 | Christoffer Gormsen -99 | Vejen AF | 552p | |||
4 | 8.10 | Peter Buurgaard Sørensen -99 | SIK 80 | 456p | |||
5 | 8.08 | Jonas N. Bjerremand -98 | Vejle IF | 454p | |||
6 | 7.54 | Malte Strunge -98 | SIK 80 | 393p | |||
7 | 6.60 | Magnus Larsen -99 | SIK 80 | 285p | |||
8 | 6.19 | Anders Yde Bendtsen -98 | AAM | 236p | |||
9 | 5.83 | Victor Toy -98 | Esbjerg A&M | 192p | |||
10 | 5.65 | Jes Ethelberg -99 | Esbjerg A&M | 170p | |||
11 | 5.16 | Tim Friis Jørgensen -99 | Esbjerg A&M | 110p | |||
12 | 4.77 | Kasper Røntved -99 | SIK 80 | 60p | |||
13 | 4.65 | Simon Reimers -99 | AAM | 45p | |||
Afbud | Thor Storgaard -99 | SIK 80 | |||||
Afbud | Alexander Montaser -99 | Esbjerg A&M |
1.runde | 2.runde | 3.runde | ||
Jacob Guldager | 10.75 | x | 10.05 | |
Simon Hansen | 9.45 | 9.61 | 9.55 | |
Emil Thomsen | 8.76 | x | 8.68 | |
Lasse Moesgård Nielsen | 7.71 | 7.77 | 7.88 | |
Emil Guldhammer | 6.23 | 6.21 | 6.77 | |
Tobias Beyer Petersen | 5.90 | 6.16 | 6.07 | |
David Sass Mikkelsen | 5.55 | 5.69 | 5.48 | |
Thomas Neermark | 5.42 | 5.59 | 5.66 | |
Jonas Beyer Petersen | 5.52 | 5.64 | 5.47 | |
Adam Buus | x | 5.60 | 5.55 | |
Mads Nautrup Nielsen | 4.98 | 5.04 | 4.47 | |
Esben Poulsen | 9.35 | 7.97 | 9.42 | |
Sebastian Sund Frandsen | 7.73 | 8.19 | 9.27 | |
Christoffer Gormsen | 8.90 | 8.64 | 8.99 | |
Peter Buurgaard Sørensen | 7.53 | 7.53 | 8.10 | |
Jonas N. Bjerremand | 7.77 | 8.08 | 8.02 | |
Malte Strunge | 7.11 | 6.91 | 7.54 | |
Magnus Larsen | 5.53 | 6.60 | 5.90 | |
Anders Yde Bendtsen | 6.19 | 5.74 | 5.93 | |
Victor Toy | 5.83 | 5.57 | 5.46 | |
Jes Ethelberg | 5.65 | x | x | |
Tim Friis Jørgensen | 5.16 | 4.67 | x | |
Kasper Røntved | 4.36 | 4.74 | 4.77 | |
Simon Reimers | 4.48 | 4.09 | 4.65 |
DRENGE 12-13 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 11.15 |
( 400 GRAM ) |
Nr | Resultat | Navn | Klub | Points | |||
GRUPPE 1 | |||||||
1 | 35.57 | Jacob Guldager -98 | AAIG | 863p | |||
2 | 28.25 | Jonas Bach Garbrecht -98 | AAIG | 689p | |||
3 | 27.22 | Emil Thomsen -98 | BMI-Motion | 663p | |||
4 | 24.13 | Lasse Moesgård Nielsen -99 | HFG A/M | 580p | |||
5 | 23.93 | Emil Guldhammer -99 | BMI-Motion | 574p | |||
6 | 23.78 | Mads Nautrup Nielsen -98 | Skive AM | 570p | |||
7 | 20.26 | Jonas Beyer Petersen -99 | BMI-Motion | 469p | |||
8 | 19.85 | Simon Hansen -98 | HFG A/M | 457p | |||
9 | 18.60 | Adam Buus -99 | Århus 1900 | 420p | |||
10 | 16.30 | Thomas Neermark -98 | BMI-Motion | 349p | |||
= | 16.30 | Tobias Beyer Petersen -99 | BMI-Motion | 349p | |||
12 | 9.21 | David Sass Mikkelsen -99 | HFG A/M | 115p | |||
Afbud | Daniel Christensen -98 | Århus 1900 | |||||
GRUPPE 2 | |||||||
1 | 32.32 | Jonas N. Bjerremand -98 | Vejle IF | 789p | |||
2 | 27.41 | Esben Poulsen -98 | Vejle IF | 668p | |||
3 | 24.99 | Sebastian Sund Frandsen -98 | AAM | 603p | |||
4 | 24.18 | Christoffer Gormsen -99 | Vejen AF | 581p | |||
5 | 23.38 | Magnus Larsen -99 | SIK 80 | 559p | |||
6 | 20.87 | Malte Strunge -98 | SIK 80 | 487p | |||
7 | 20.52 | Peter Buurgaard Sørensen -99 | SIK 80 | 477p | |||
8 | 20.39 | Anders Yde Bendtsen -98 | AAM | 473p | |||
9 | 19.82 | Tim Friis Jørgensen -99 | Esbjerg A&M | 456p | |||
10 | 18.93 | Victor Toy -98 | Esbjerg A&M | 430p | |||
11 | 18.58 | Jes Ethelberg -99 | Esbjerg A&M | 419p | |||
12 | 17.22 | Kasper Røntved -99 | SIK 80 | 378p | |||
13 | 8.40 | Simon Reimers -99 | AAM | 86p | |||
Afbud | Alexander Montaser -99 | Esbjerg A&M | |||||
Afbud | Thor Storgaard -99 | SIK 80 |
1.runde | 2.runde | ||
Jacob Guldager | 35.57 | ||
Jonas Bach Garbrecht | 28.25 | ||
Emil Thomsen | 27.22 | ||
Lasse Moesgård Nielsen | 24.13 | ||
Emil Guldhammer | 23.93 | ||
Mads Nautrup Nielsen | 23.78 | ||
Jonas Beyer Petersen | 20.26 | ||
Simon Hansen | 19.85 | ||
Adam Buus | 18.60 | ||
Thomas Neermark | 16.30 | ||
Tobias Beyer Petersen | 16.30 | ||
David Sass Mikkelsen | 9.21 | ||
Jonas N. Bjerremand | 32.32 | ||
Esben Poulsen | 27.41 | ||
Sebastian Sund Frandsen | 24.53 | 24.99 | |
Christoffer Gormsen | 24.18 | ||
Magnus Larsen | 23.38 | 23.34 | |
Malte Strunge | 20.87 | ||
Peter Buurgaard Sørensen | 20.52 | ||
Anders Yde Bendtsen | 20.39 | ||
Tim Friis Jørgensen | 19.21 | 19.82 | |
Victor Toy | 18.93 | ||
Jes Ethelberg | 18.58 | ||
Kasper Røntved | 17.22 | ||
Simon Reimers | 8.40 |
DRENGE 12-13 ÅR - MANGEKAMP: STILLING EFTER 5 ØVELSER |
Placering | Points | Navn | Klub | Øvelser | |||
1 |   | 3650 |   | Simon Hansen | HFG A/M | 5 |   |
2 |   | 3249 |   | Jacob Guldager | AAIG | 5 |   |
3 |   | 3241 |   | Esben Poulsen | Vejle IF | 5 |   |
4 |   | 3212 |   | Jonas N. Bjerremand | Vejle IF | 5 |   |
5 |   | 2938 |   | Sebastian Sund Frandsen | AAM | 5 |   |
6 |   | 2495 |   | Emil Thomsen | BMI-Motion | 5 |   |
7 |   | 2168 |   | Magnus Larsen | SIK 80 | 5 |   |
8 |   | 1972 |   | Christoffer Gormsen | Vejen AF | 4 |   |
9 |   | 1808 |   | Lasse Moesgård Nielsen | HFG A/M | 4 |   |
10 |   | 1805 |   | Malte Strunge | SIK 80 | 5 |   |
11 |   | 1731 |   | Jonas Bach Garbrecht | AAIG | 3 |   |
12 |   | 1611 |   | Mads Nautrup Nielsen | Skive AM | 5 |   |
13 |   | 1610 |   | David Sass Mikkelsen | HFG A/M | 5 |   |
14 |   | 1541 |   | Emil Guldhammer | BMI-Motion | 5 |   |
15 |   | 1399 |   | Jes Ethelberg | Esbjerg A&M | 5 |   |
16 |   | 1390 |   | Kasper Røntved | SIK 80 | 5 |   |
17 |   | 1369 |   | Anders Yde Bendtsen | AAM | 5 |   |
18 |   | 1366 |   | Thomas Neermark | BMI-Motion | 5 |   |
19 |   | 1295 |   | Jonas Beyer Petersen | BMI-Motion | 5 |   |
20 |   | 1286 |   | Tobias Beyer Petersen | BMI-Motion | 5 |   |
21 |   | 1255 |   | Victor Toy | Esbjerg A&M | 4 |   |
22 |   | 1214 |   | Simon Reimers | AAM | 5 |   |
23 |   | 1192 |   | Adam Buus | Århus 1900 | 5 |   |
24 |   | 1166 |   | Peter Buurgaard Sørensen | SIK 80 | 4 |   |
25 |   | 1062 |   | Tim Friis Jørgensen | Esbjerg A&M | 5 |   |
Genereret af MARS version 2.0.0.320 Saturday den 28. May 2011 klokken 17:05